Magia dywanu z Adamem Gierczakiem cz. 2 Wzory much



W pierwszej części Adam prezentował technikę wiązania much dywanowych, dziś kilka wzorów powstałych z wykorzystaniem tego materiału … zapraszam.

Od autora:
Jak sama nazwa wskazuje, jest to po prostu sztuczne futro. Trudno nazwę tę przetłumaczyć na język polski; można też np. ją tłumaczyć jako rękodzielnicze futro. czyli sztuczne ostatecznie i myślę, że tego trzeba się trzymać. Jeśli ktoś chciałby zapytać z czego ten Craft fur właściwie jest - tajemnica handlowa :) ale jakby nie było powstaje z tworzyw sztucznych. Craft fur'y są różne, naprawdę. Co producent to inny materiał mamy w rękach. Nie ma co kurczowo trzymać się jednego, jednej i tej samej firmy. Trzeba próbować różnych. Na rynku jest ich masa. Znaleźć je także można np. w sklepach z używaną odzieżą; są często stosowane w branży odzieżowej w czapkach, kurtkach, torbach. Dlaczego są różne; są długie i krótkie, o włosiu grubym i cienkim, ze sztucznym podszerstkiem i bez, z włosiem połyskującym i nie, z włosiem przezroczystym i nie. Jakich my potrzebujemy? Ciężko powiedzieć. Na pewno natomiast z każdego można ukręcić sztuczną muchę :)
 
2 najważniejsze kolory to biały i raz jeszcze biały. Tak poważnie, to warto mieć kilka. Tak dobierać, aby nasze muszki miały ten piękny efekt przejścia kolorystycznego. Z białego do czarnego na przykład warto przechodzić kolorami szarym, oliwkowym, błękitnym, miedzianym; jak to w przyrodzie jest naprawdę. Craft fur jest niesamowicie wdzięcznym i łatwym materiałem w pracy. Głównie jakby nie było stosowanym do streamerów. Największą zaletą takich przynęt jest ich niewielka waga - nie nasiąkają wodą jak sierść naturalna. Można też stwierdzić, że jest to tani materiał, a w dodatku łatwo dostępny.
Adam Gierczak