Rzeka Reda ... pstrąg potokowy i lipień 35 cm


Od 1 czerwca zapewne zwiększy się presja wędkarzy na wielu odcinkach rzeki Redy. Po części za sprawą przestającego z tą datą obowiązywania zakazu brodzenia. Otwiera się sezon lipieniowy i wylot jętki majowej, który ma miejsce nieco później niż na innych rzekach pomorza. Pewnie pojawi się więcej okazjonalnych wędkarzy z Trójmiasta oraz gości z Polski, którzy mogą kierować się utkwionymi w pamięci starszymi zapisami regulaminu łowiska.

Warto zatem zwrócić uwagę na nowe zapisy w informatorze -  WODY PSTRĄGA I LIPIENIA OKRĘGU PZW W GDAŃSKU

1. W punkcie 2. regulującym zasady wędkowania na odcinku  no - kill, zmiana dotyczy dodania pstrąga potokowego obok lipienia, do ryb objętych zakazem zabierania z łowiska.

2. Zmiana dotyczy również wymiaru ochronnego pstrąga potokowego na całej długości rzeki Redy, który obecnie wynosi 35 cm, podobnie jak wymiar lipienia.

Zwracam się też z apelem i prośbą do Kolegów odwiedzających Redę, by uszanować odradzającą się z trudem miejscową populacje lipieni i nieliczne pstrągi potokowe oraz o powszechne i rutynowe wypuszczanie tych ryb, nie tylko na odcinku no-kill.