Suche muchy z Body Glass


Kolejny dzień nad rzeką i próby nowych much. Tym razem eksperymenty z tułowiem wiązanym z Body Glass. Materiał łatwy do położenia, efektowny i w rezultacie dający ciekawy i łowny efekt. Syntetyk ten jest nieco ciężki jak na konstrukcje suchych much ale spora główka i skrzydełka z sarny spokojnie to rekompensują. Muszka pływa bardzo dobrze a jak widać jej wizerunkiem z czerwonym tułowiem nie pogardził pstrąg. Widoczną poniżej wersję zieloną również ryby ochoczo zbierały. 

Body Glass Half Round Micro  to bardzo ciekawy materiał dający sporo możliwości, szczególnie w konstrukcji nimf i pewnie dla streamerów można znaleźć sporo pomysłów. Oferowany w wielu kolorach, również wersji większej niż mikro. Nie tylko w postaci przekroju Half Round ale również Body Glass Round czyli pełnego owalu do wiązania bardziej tłustych kąsków. Można fantazjować wybierając kolor pośród wielu propozycji. Jednak ostateczny efekt tułowia powstaje dzięki zdecydowanej barwie podkładu, czyli nici wiodącej. W takim przypadku zwykle wybieram Body Glass w kolorze Transparent lub Gray.

Suche muszki tego typu bardzo dobrze prowokują pstrągi metodą "na wymuszonego". Nie musimy rozglądać się za przejawami ich powierzchniowego żerowania, wystarczy posłać je w miejsce przewidywanych stanowisk ryb dbając by nie smużyły a naturalnie spływały z nurtem. Życzę miłej zabawy z Body Glass przy imadełku będąc przekonanym, że Wasza fantazja podsunie kolejne pomysły ...


Haczyk # 10
Tułów: nić wiodąca czerwona jako podkład lub inne kolory, Body Glass Half Round Micro
Skrzydełka i główka - sierść sarny

Poniżej ślady futrzanej konkurencji lub jak kto woli - koegzystencji. Wyglądają na tropy norki amerykańskiej.